Wróć do listy


 Zmiany na stanowisku showrunnera The Man in the High Castle 

2017-01-05 13:04:35 | Autor: Thoran | Serial: The Man in the High Castle

Serial powróci na platformę Amazon Prime z trzecim sezonem, jednak pod nowym kierownictwem. Scenarzystą prowadzącym będzie Eric Overmyer, który zastąpił Franka Spotnitza.

Frank Spotnitz, dotychczasowy producent wykonawczy i showrunner, opuścił produkcję „The Man in the High Castle” w połowie drugiego sezonu z powodów różnic i tarć z kierownictwem Amazon Prime. Spór dotyczył budżetu serialu oraz lokalizacji zdjęć. Oficjalna zmiana na stanowisku showrunnera nastąpiła dopiero teraz, gdyż wcześniej obowiązki Spotnitza przejęli jego ówcześni zastępcy i współpracownicy.

Eric Overmyer zajmuje się dla Amazona innym popularnym serialem – dramatem kryminalnym „Bosch”, a na swoim koncie ma takie produkcje jak „Prawo ulicy”, „The Affair”, „Zakazane imperium”, czy „Prawo i bezprawie”.

Serial „The Man in the High Castle” powstaje w oparciu o powieść autorstwa Philipa K. Dicka i jest alternatywną wizją II Wojny Światowej, w której to Niemcy i Japonia odniosły zwycięstwo. W obsadzie pojawiają się m.in. Alexa Davalos, Luke Kleintank, DJ Qualls, Cary-Hiroyuki Tagawa, Rupert Evans, Joel de la Fuente, Brennan Brown, Bella Heathcote, Rufus Sewell i Callum Keith Rennie.

Pierwszy sezon show składał się z 10 odcinków, podobnie jak sezon drugi, który pojawił się na Amazon Prime w grudniu 2016 roku. Serial cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem widzów, więc nie dziwi decyzja o zamówieniu kolejnego sezonu.

Serialem nadal zajmuje się firma Ridleya Scotta, na czele z samym Scottem i Davidem W. Zuckerem, a funkcję producentów wykonawczych dalej będą pełnić Daniel Percival, Isa Dick Hackett, Richard Heus, wspólnie z Erikiem Overmyerem.

Komentarze