Wróć do listy


 Sarah Michelle Gellar o powrocie Buffy 

2017-01-06 15:59:01 | Autor: Thoran | Serial: Buffy the Vampire Slayer

Gwiazda serialu „Buffy: Postrach wampirów” udzieliła ostatnio interesującego wywiadu. Aktorka zdradziła, że jest gotowa na nowy rozdział związany z graną przez nią bohaterką. Czy możemy oczekiwać powrotu „Buffy…” na ekrany?

Serial „Buffy: Postrach wampirów” („Buffy the Vampire Slayer”) zagościł na antenie w 1997 roku i jego popularność przerosła oczekiwania twórców. Okazał się być telewizyjnym hitem, gościł na antenie do 2003 roku, doczekawszy się 7 sezonów (145 odcinków), spin-offu „Anioł ciemności” i bezpośredniej komiksowej kontynuacji, która ukazywała się przez 10 lat po zakończeniu emisji show.

Na powrót oryginalnej obsady w nowym serialu nie możemy liczyć. Jednak odtwórczyni głównej roli, Sarah Michelle Gellar w jednym z ostatnich wywiadów z The Hollywood Reporter zdradziła, że jest gotowa na kolejny projekt:

- Od zawsze byłam zdania, że najbardziej wyjątkowym elementem serii było ukazanie problemów młodzieży, używając w tym celu konwencji horroru. Czasy licealne i okres studiów naszych bohaterów, dał nam możliwość przedstawienia problemów związanych z szykanowaniem, rasizmem, poszukiwaniem własnej tożsamości, złamanym sercem, poczuciem winy czy śmiercią, jako metaforycznych demonów, które nękają każdego z nas w rzeczywistości. Nie wiem czy udałoby się przenieść tę konwencję w lata dorosłości, jednak myślę, że podołałabym temu wyzwaniu. Ciężar ratowania świata od zawsze należał do Buffy, więc mam nadzieję, że teraz wypoczywa gdzieś na słonecznej plaży, z dala od kłopotów i wrogów. - podkreśliła w rozmowie Sarah Michelle Gellar.

Aktorka podkreśliła jak wiele nauczyła się podczas wieloletniej pracy na planie serialu:

- Buffy nauczyła mnie, że w życiu nie chodzi o to by być doskonałym, ale o to by mimo trudności nie poddawać się i pozostawać sobą. Podobało mi się również to, że Buffy nie miała typowych superbohaterskich mocy. Musiała ciężko trenować i pracować nad sobą i przy okazji przypominała, że fajnie jest być inną, a nie wpasowywać się na siłę do otoczenia, o czym teraz zapomina większość młodych osób. – powiedziała Gellar.

Chcielibyście powrotu „Buffy: Postrach wampirów” na ekrany?

Komentarze