Wróć do listy


 Nowe zdjęcia i szczegóły fabularne ze Stranger Things [SPOILERY] 

2017-02-10 20:36:15 | Autor: Thoran | Serial: Stranger things

Kilka dni temu zadebiutował zwiastun „Stranger Things”, który nie tylko zdradzał pierwsze szczegóły dotyczące fabuły, ale także zapowiedział premierę drugiego sezonu na tegoroczne Halloween. Teraz pojawiła się nowa okładka magazynu Entertainment Weekly, a na niej część obsady serialu i zdjęcie gwiazd w halloweenowych kostiumach Pogromców Duchów. Magazyn poznał także pierwsze detale fabularne. [SPOILERY]

 

Warto zauważyć, że nie tylko premiera drugiego sezonu odbędzie się w Halloween - cała akcja nowego sezonu również rozpocznie się od tego dnia. Pierwszy sezon zakończył się sceną z Willem kaszlącym dziwną mazią ze świata Upside Down, co zapowiada więcej problemów z tym związanych - podobnie twierdzi twórca, Matt Duffer:

- Wydaje się, że Will widzi obrazy ze świata Upside Down. Pytanie, czy są one prawdziwe, czy też nie. Być może jest to pewien rodzaj zaburzeń wywołanych stresem pourazowym.

Jakiś czas temu pojawiły się informacje o wielu nowych członkach obsady, a wśród nich miał pojawić się Sean Astin w roli Boba Newby’ego - byłego kolegi ze szkoły szeryfa Hoppera (David Harbour) i Joyce Byers (Winona Ryder), który prowadzi lokalne radio Shack. Teraz wiadomo, że Joyce randkuje z Bobem, co niekoniecznie podoba się Hopperowi i powoduje swego rodzaju trójkąt miłosny pomiędzy trójką dorosłych. Winona wypowiedziała się o związkach Joyce następująco:

- Joyce próbuje wiele skrywać. Myślę, że zdecydowała się na spotykanie z Bobem, ponieważ chciała w swoim życiu dobry przykład ojca dla swoich synów.

Jeśli chodzi o Hoppera, jego głównym zajęciem w nadchodzącym sezonie ma być trzymanie w tajemnicy wszystkich tajemniczych wydarzeń, w tym sprawy zniknięcia ulubienicy fanów, Barb (Shannon Purser). David Harbour powiedział, że postać próbuje dochować tajemnicy głównie by chronić Joyce i dzieci:

- Na Hoppera spada odpowiedzialność bycia głosem rozsądku, który musi określić, co się wydarzyło, a co nie. Postać bardzo cierpi z powodu kompromisów, które musi podejmować, kłamstw i skrywanych informacji.

Pomimo niespodziewanego zmartwychwstania postaci Barb przy okazji numeru musicalowego ze Złotych Globów, wiele razy potwierdzano, że dziewczyna jest martwa. Jej śmierć odbije się na serii - w największej rozpaczy będą Nancy (Natalia Dyer) i jej brat Mike (Finn Wolfhard), ponieważ stracili także Eleven (Millie Bobby Brown). Co ciekawe, ostatnia aktorka została potwierdzona jako członek obsady nowego sezonu.

W nadchodzącym sezonie zostanie nam przedstawione nowe rodzeństwo, Billy (Dacre Montgomery) i Max (Sadie Sink). Pojawienie się Max wpłynie na Lucasa i Dustina, którym dziewczyna się spodoba; niestety jej brat będzie jednym z antagonistów sezonu. Matt Duffer porównał Billy’ego do łotrów z opowieści Stephena Kinga:

- King zawsze kreował genialnych ludzkich antagonistów. Zło w prawdziwym świecie jest często tak samo straszne lub gorsze od zła nadnaturalnego.

Duffer zapowiedział także, że sezon zgłębi „inny rodzaj horroru”. Laboratorium w Indianie prowadzi teraz Dr. Owens (Paul Reiser), którego opisuje się jako względnie przyjacielskiego. Gaten Matarazzo zapowiedział, że jego postać, Dustin, wejdzie w interakcje z interesującym stworzeniem pokroju kijanki, do którego mocno się przywiąże - i zwierzak nie będzie z tej planety, czy nawet wymiaru.

Popularność serialu wywołała plotki dotyczące crossovera z inną serią z lat 80’, czyli sitcomem „The Goldbergs”, a M. Night Shyamalan wspomniał, że chciałby wyreżyserować jeden z odcinków drugiego sezonu.

Millie Bobby Brown, która powróci w tajemniczej roli Eleven, podzieliła się wspomnieniem z zeszłorocznych podróży:

- W zeszłym roku odwiedziłam Manilę; ludzie koczowali pod hotelem, płakali, wpadali w hiperwentylację. Zastanawiałam się, dlaczego tak mnie lubią? Jestem tylko nudną, starą Millie.

Ostatnia popularność serii podnosi poprzeczkę dla drugiego sezonu. Emisja serialu odbywa się na Netfliksie - standardowo premiera zaplanowana jest na lato, kiedy większość produkcji puszczanych w tradycyjnej telewizji ma przerwę. Tegoroczna halloweenowa premiera sprawi, że seria będzie konkurować z chociażby „The Walking Dead” i innymi popularnymi show mającymi premierę na jesieni. Gaten Matarazzo zażartował, że być może nie powinni tak starać się o jakość pierwszego sezonu:

- Zawsze żartuję razem z braćmi Duffer „dlaczego nie stworzyliśmy po prostu dobrego pierwszego sezonu?”. Nie oczekiwano by, że Barb będzie hitem, ani że show będzie sukcesem.

Shawn Levy, producent serii, a także reżyser ostatnich dwóch epizodów potwierdził, że w nadchodzącej odsłonie zajmie się kolejnymi odcinkami. Powiedział także, że wielkie wyzwanie stojące przed produkcją kreuje nie sam proces jej tworzenia, ale cały popkulturowy rumor, który się wokół niej wytworzył.

Ross Duffer dodał, że pojawi się kilka podobieństw między sezonami, ale nie powinniśmy oczekiwać ich zbyt wielu:

- Ważna jest równowaga pomiędzy tym, z czym jesteśmy zaznajomieni i nowymi kierunkami, w których chcemy podążać. Ustanowienie tego balansu jest właśnie tym, co chcielibyśmy osiągnąć przy okazji drugiego sezonu.

Poniżej możecie obejrzeć wspomnianą wcześniej okładkę Entertainment Weekly i kilka zdjęć z serii oraz promocyjne wideo.

Stranger Things EW okładka

 

Stranger Things 2

 

Stranger Things 3

 

Stranger Things 4

 

Stranger Things 5

 

Stranger Things 1

Komentarze