Wróć do listy


 Przygotujcie się na ogromne smoki w nadchodzących sezonach Gry o tron 

2017-03-18 10:15:16 | Autor: Thoran |

Na koniec pierwszego sezonu „Gry o Tron” byliśmy świadkami narodzin trzech uroczych, małych smoków. Potem im się nieco urosło… Stały się olbrzymie, ale i tak każdy chciałby mieć takiego zwierzaka na własność i wielu widzów z pewnością zazdrościło Daenerys. Już niebawem pojawi się siódmy sezon serialu, a w nim smoki mają mieć rozmiary… samolotów pasażerskich!

W rozmowie z Entertainment Weekly reżyser Matt Shankman wyjawił, że „W tym roku smoki będą rozmiarów 747.”. Największym z nich oczywiście wciąż pozostaje Drogon. A jakby ktoś nie wiedział… Boeing 747 ma długość 230 stóp (ok. 70 metrów) a rozpiętość skrzydeł wynosi 210 stóp (około 64 metrów).

I może właśnie te smoki sprawiły, że serial będzie miał jedynie 7 odcinków a nie 10? W końcu stworzenie w CGI takich obiektów na pewno sporo kosztuje.

- Wydali mnóstwo pieniędzy na mniej odcinków, więc to będzie ogółem coś większego, nawet w CGI… Próbujemy nowych rzeczy, eksperymentujemy z nowymi technikami kamery. Myślę, że próbujemy przekroczyć granice. – wyjaśnia aktor Kit Harington.

Premiera siódmego sezonu zapowiedziana jest na 16 lipca tego roku.

Komentarze