Wróć do listy


 Czekają nas konflikty na pokładzie Discovery 

2017-06-24 17:04:03 | Autor: Thoran |

Już tej jesieni na antenie CBS zobaczymy nowy serial rozgrywający się w ramach uniwersum „Star Trek” – „Star Trek: Discovery”. Show złamie jedną z głównych zasad twórcy „Star Treka” Gene’a Roddenberry’ego.

Przez lata scenarzyści „Star Treka” musieli unikać przedstawiania konfliktów między oficerami Gwiezdnej Floty i przedstawiania tych bohaterów w złym świetle, a to wszystko by przedstawić wizje utopijnej przyszłości wykreowaną przez Roddenberry’ego.

Showrunnerzy serialu, Aaron Harberts i Gretchen J. Berg, zapowiedzieli, że „Star Trek: Discovery” odejdzie od tego modelu:

- Chcemy przedstawiać skomplikowane historie, z wyrazistymi postaciami, bohaterami, którzy mają zdecydowane poglądy i osobiste pasje. Wszyscy ludzie popełniają błędy, w przyszłości to również się nie zmieni. Przyszłość również przyniesie konflikty. – podkreśla Harberts.

Nie ulegnie jednak zmianie protokół Gwiezdnej Floty:

- Zasady funkcjonowania Starfleet nie zmienią się. Jednak choć jesteśmy ludzcy i obcy pod wielorakimi względami, to z pewnością nikt z nas nie jest doskonały. – dodaje Berg.

„Star Trek: Discovery” będzie się różnił od swoich poprzedników pod jeszcze jednym względem – będzie mieć ciągłą formę. To znaczy, że wątki i opowieści nie będą zamknięte w pojedynczych odcinkach.

Premiera „Star Trek: Discovery” została zaplanowana przez CBS na 24 września.

Komentarze