Wróć do listy


 HBO szantażowane przez hakerów 

2017-08-09 19:41:09 | Autor: Thoran |

Ciąg dalszy afery z wykradzeniem danych z serwerów HBO. Hakerzy kolejny raz grożą stacji ujawnieniem poufnych danych i wypuszczeniem do sieci nowego odcinka „Gry o tron”.

HBO wykradziono dane z wewnętrznej sieci firmy, a wśród nich znalazły się premierowe odcinki nowych seriali, w tym flagowa produkcja „Gra o tron”. Hakerzy zamieścili w sieci odcinek tego serialu przed premierą, jednak jakość materiału była niska - na szczęście dla stacji niewielu widzów skusiło się na piracką wersję i poczekało do oficjalnej premiery.

Teraz jednak hakerzy, podpisujący się jako Mr. Smith, skontaktowali się z redakcją portalu The Hollywood Reporter, przesyłając dokumenty potwierdzające skuteczność ataku i to, że są w posiadaniu ważnych informacji. Wśród skradzionych plików znalazł się scenariusz nadchodzącego, piątego odcinka „Gry o tron”, plany marketingowe oraz poufne dane związane z produkcją serialu. THR otrzymał dodatkowo wideo, w którym hakerzy chwalą się udanym skokiem na jeden z najtrudniejszych celów w swojej karierze. Ponoś pracowali nad złamaniem zabezpieczeń HBO przez pół roku. Teraz żądają od stacji okupu (nieujawniona publicznie kwota) za nieujawnienie tych danych. HBO dostało ma trzy dni spełnienie żądań, inaczej w Internecie znajdą się wszystkie pozostałe odcinki „Gry o tron”.

Komentarze