Wróć do listy


 Lutowe premiery Netflixa i garść faktów o streamingu rodzicielskim 

2018-01-25 21:57:18 | Autor: Thoran |

 

Wszystkich wielbicieli seriali i filmów zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem premier platformy Netflix. W ofercie pojawi się kilka smaczków, na które warto zarezerwować sobie czas. Ciekawie prezentują się też wyniki badań oglądalności filmów i seriali wśród rodziców. Szczegóły poniżej!

RODZICE WYMYKAJĄ SIĘ I STREAMUJĄ!

PRAWIE 70% RODZICÓW WYMYKA SIĘ BY OGLĄDAĆ SWOJE ULUBIONE FILMY I SERIALE.
AŻ 83% Z NICH STANOWIĄ UŻYTKOWNICY NETFLIX!

Rodzic też człowiek, czas dla siebie mieć musi– bo zadowolona mama i zrelaksowany tata to także szczęśliwe dzieci. Dlatego aż 85%„staruszków” potrzebuje przynajmniej 1 godziny dziennie dla siebie1. Co wtedy robią? Wymykają się by oglądać swoje ulubione filmy i seriale, i prawie 70% z nich nie ma przez to poczucia winy – i słusznie!

Czego pragną rodzice?
Gdzie podziały się czasy całonocnego oglądania filmów i seriali oraz te wszystkie wolne chwile spędzone z popcornem przed telewizorem? Nic dziwnego, że po przyjściu na świat pierwszego dziecka wszystko się zmienia, a liczby nie kłamią:z 93% rodziców użytkujących serwis Netflix, którzy kiedyś seryjnie oglądali swoje ulubione seriale, teraz robi to 81%.
A tak naprawdę tylko jedna godzina dla siebie dziennie sprawiłaby, że aż 85% rodziców poczułaby się zrelaksowana i zadowolona.Czego potrzebują, żeby chociaż na chwilkę oderwać się od codziennych,rodzicielskich obowiązków? 63% z nich nie może obejść się bez regularnych spotkań z przyjaciółmi, ponad połowa odpręża się podczas aktywności fizycznej iaż 39% czas dla siebie poświęca na oglądanie swoich ulubionych filmów czy seriali.Dlaczego? Między innymi91% użytkowników platformy Netflix chce być na bieżąco z pop kulturą oraz mieć tematy do rozmów z krewnymi czy współpracownikami.

A gdyby tak rzucić wszystko i wymknąć się razem z Netflix?
Rodzice małych dzieci przyznają, że nie mają wystarczająco dużo czasu na osobiste przyjemności takie jak np. oglądanie filmów. 2/3 z nich przyznaje, że przynajmniej raz w tygodniu wymyka się, by oglądać swoje ulubione produkcje, z czego większość nie czuje się winna, a prawie 90% miłośników platformy Netflix, mających dzieci traktuje to jako formę nagrody po ciężkim dniu. Co drugi rodzic robi to dla chwili ciszy i spokoju, a jedna trzecia mam i ojców chce przenieść się ze świata bajek i programów dla dzieci do świata dorosłych.
Wylegiwanie się w łóżku i nadrabianie kolejnej serii to nie lada gratka dla 64% rodziców. Dobrą wymówką wszystkich mam na streaming jest załatwianie codziennych spraw takich jak sprzątanie (52%) czy gotowanie (41%), a także dłuższy pobyt tam gdzie nawet król chodzi piechotą.Jedna czwarta ojców przedłuża swój„trening” na siłowni lub wykorzystuje moment, gdy dziecko bawi się na boisku czy placu zabaw. A co dziesiąty rodzic użytkujący serwis Netflix ogląda produkcje podczas wyprowadzania psa!
Partnerem w zbrodni jest głównie telewizor (77%) i laptop (58%). Rzadziej urządzenia mobilne takie jak smartfon czy tablet.

TOP 10 seriali streamowanychprzez rodziców z ukrycia
39% użytkownikówserwisu Netflix będących rodzicami wymykało się, żeby obejrzeć choć kilka minut House of Cards i dokładnie taka sama część nie mogła powstrzymać się przed włączeniem Sherlocka. Co piąty użytkownik szukał kryjówek do oglądania Wikingów, a16% kombinowało by klimat zabawek czy pracy domowej choć na chwilę zmienić na pełen adrenaliny serial Narcos. Podczas gdy Wikingowie święcili triumfy wśród ojców, to tylko 14% mam wymykało się, żeby nadrabiać właśnie ten serial.Kto nigdy nie czmychnął żeby obejrzeć, któryś z poniższych seriali niech pierwszy wystąpi przed szereg 

1. House of Cards
2. Sherlock
3. Wikingowie
4. Narcos
5. Love
6. Daredevil
7. Słodkie kłamstewka
8. 13 powodów
9. Stranger Things
10. FridayNightLights

netflix Infografika

SERIALE TYLKO W SERWISIE NETFLIX

ALTERED CARBON
Sezon 1
02/02/18

DAMNATION
Sezon 1
01/02/18

EVERYTHING SUCKS!
Sezon 1
16/02/18

SEVEN SECONDS
Sezon 1
23/02/18

MARSEILLE
Sezon 2
23/02/18

FILMY TYLKO W SERWISIE NETFLIX


BEZ SŁOWA
23/02/18

GDY SPOTKALIŚMY SIĘ PIERWSZY RAZ
09/02/18

RYTUAŁ
09/02/18

OGLĄDAJ CO TYDZIEŃ W SERWISIE NETFLIX

THE FLASH
Sezon 3
Nowy odcinek w każdy czwartek (od 01/02/18)

DOBRE MIEJSCE
Sezon 2
Nowy odcinek w każdy piątek (od 02/02/18)

BLACK LIGHTNING
Sezon 1
Nowy odcinek w każdy wtorek (od 06/02/18)

RIVERDALE
Sezon 2
Nowy odcinek w każdy czwartek (od 01/02/18)

STAR TREK: DISCOVERY
Sezon 1
Nowy odcinek w każdy poniedziałek (od 05/02/18)

LUTOWE PREMIERY (wybrane tytuły):

 

1„Konsumpcja serwisów VOD przez rodziców” - internetowe badanie Ipsos dla Netflix przeprowadzone we wrześniu 2017 na rodzicach dzieci poniżej 9 roku życia. Udział w próbie wzięło 600 badanych (271 mam i 329 ojców z czego 282 to użytkownicy Netflix).

Źródło: informacja prasowa

Komentarze