Wróć do listy


 Kogo zobaczymy w Watchmen od HBO? 

2018-05-02 19:37:18 | Autor: Thoran |

W mediach pojawiły się doniesienia na temat nowych bohaterów, jakich mamy zobaczyć w serialowej adaptacji komiksu „Watchmen”, jaki realizuje stacja HBO. Portal That Hashtag Show podzielił się castingowymi opisami postaci.

Kultowy komiks Alana Moore'a i Dave'a Gibbsona doczekał się już kinowej adaptacji w wykonaniu Snydera i stacja liczy, że jej sukces uda się powtórzyć. Odcinek pilotowy serialu wyreżyseruje Nicole Kassell („Pozostawieni”, „W garniturach”, „Westworld”), a Damon Lindelof („Pozostawieni”) jest showrunnerem całości. Kassell oprócz reżyserii pilotowego odcinka będzie pełniła wspólnie z Lindelofem funkcję producentki wykonawczej. Casey Bloys, szef HBO, zapowiedział, że czytał już scenariusz i jest bardzo podekscytowany perspektywą rozpoczęcia pracy nad serią. Zdjęcia do „Watchmen” mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Do tej pory o produkcji nie wiedzieliśmy zbyt wiele, jedynie to, że serial nie będzie w żaden sposób związany z filmem Zacka Snydera z 2009 roku. Teraz okazuje się, że twórcy zdecydowali się bardzo obiec od filmowego pierwowzoru. W serialowej odsłonie „Watchmen” zobaczymy wielu nowych bohaterów, którzy nie pojawili się wcześniej na ekranie.

Ogłoszenia castingowe wydane przez HBO, zdradziły garść szczegółów o nowych postaciach:

  • Angela Abraham: afroamerykanka, policjantka. Silna, niezależna i inteligentna, realistka stąpająca twardo po ziemi. Jest żoną Cala, z którym ma córkę. Bezpieczeństwo swojej rodziny stawia na pierwszym miejscu, za wszelką cenę stara się ich bronić.
  • Cal Abraham: afroamerykanin, mąż Angeli. Opiekuje się ich domem, wydaje się być szczęśliwym, kochającym mężem i ojcem. Jednak widać, że łatwo nie da się uciec przed cieniem przeszłości.
  • Looking Glass: przystojny policjant, który nie jest tak prostolinijny, jak mógłby sugerować jego akcent z Oklahomy. Jest specem od przesłuchań, genialnym behawiorystą, jednak wykazuje tendencję do bycia socjopatą.
  • Panda: gliniarz-biurokrata, cyniczny, twardy i stawiający pracę na pierwszym miejscu. Nie jest zbyt przyjacielski, a sarkazm ma trzymać ludzi z dala od niego.
  • Jane Crawford: małżonka szefa policji, Judda, z zawodu jest weterynarzem. Jest dużo twardsza i ostrzejsza, niż to się wydaje na pierwszy rzut oka.
  • Old Man: eks-policjant, który nadal trzyma formę, mimo swojego zaawansowanego wieku.
  • Pirate Jenny: androgeniczna, lubieżna biseksualna policjantka, w głębi duszy anarchistka.
  • Red Scare: Mafiozo z rosyjskim akcentem, charakterny.

 

Komentarze