Wróć do listy


 Poznaliśmy roboczy tytuł Watchmen od HBO 

2018-05-07 21:23:31 | Autor: Thoran |

 

Stacja szykuje nam serialową odsłonę komisu Alana Moore’a „Strażnicy”. Teraz w mediach pojawiła się informacja o roboczej nazwie projektu.

Serwis Production Weekly utrzymuje, że roboczy tytuł serialu to „Brooklyn”. Jest to nazwa, kryjąca w sobie głębszy sens: to właśnie w tej dzielnicy wybuchła prawdziwa epidemia narkotykowa z crackiem na czele. Właśnie o tym mówi w swoim monologu Rorschach w sekwencji otwierającej Zacka Snydera z 2009 roku:

Kultowy komiks Alana Moore'a i Dave'a Gibbsona doczekał się już kinowej adaptacji w wykonaniu Snydera i stacja liczy, że jej sukces uda się powtórzyć. Odcinek pilotowy serialu wyreżyseruje Nicole Kassell („Pozostawieni”, „W garniturach”, „Westworld”), a Damon Lindelof („Pozostawieni”) jest showrunnerem całości. Kassell oprócz reżyserii pilotowego odcinka będzie pełniła wspólnie z Lindelofem funkcję producentki wykonawczej. Casey Bloys, szef HBO, zapowiedział, że czytał już scenariusz i jest bardzo podekscytowany perspektywą rozpoczęcia pracy nad serią. Zdjęcia do „Watchmen” mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Komentarze