Wróć do listy


 James Cameron: historia science fiction – premiera na AMC 

2018-05-07 18:55:06 | Autor: Thoran |

 

Sześcioodcinkowa seria odkryje przed widzami wszystkie tajemnice gatunku. O swoich doświadczeniach opowiedzą m.in. Steven Spielberg, George Lucas, Ridley Scott, Christopher Nolan, Arnold Schwarzenegger, Will Smith, Sigourney Weaver i wielu innych.

Polska premiera serialu „James Cameron: historia science fiction” odbędzie się na kanale AMC w poniedziałek 7 maja o godz. 21:00. Każdy z sześciu odcinków dokumentalnej serii to godzinna autorska opowieść o gatunku, którego niekwestionowanym mistrzem jestzdobywca wielu nominacji i nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, scenarzysta, reżyser i producent, James Cameron.

Science fiction to jeden z najpopularniejszych gatunków w kulturze popularnej. W każdym z odcinków nowej serii odkryjemy jego korzenie, przyjrzymy się futurystycznym wizjom twórców i dowiemy się, co najbardziej ich fascynuje. Seria obfituje w wywiady ze słynnymi twórcami i artystami, których kariera miała wielki wpływ na rozwój gatunku science fiction, m.in. Stevenem Spielbergiem, George’em Lucasem, Ridleyem Scottem, Christopherem Nolanem, Arnoldem Schwarzeneggerem, Willem Smithem i Sigourney Weaver.„James Cameron: historia science fiction” to niezwykła podróż w głąb gatunku, która przybliży jego przyszłość oraz pozwoli lepiej zrozumieć skąd biorą się pomysły na kolejne produkcje science fiction.

Producentamiwykonawczymiserii„James Cameron: historia science fiction” są James Cameron, Maria Wilhelm, Ken Druckermanoraz Banks Tarver z ramieniaLeft/Right TV. Współtwórcami serii są showrunner Jeff Cooperman oraz Mike Mezaros.

Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany 7 maja o godz. 21:00. Na kolejne zapraszamy w każdy poniedziałek o tej samej porze. Na serię składa się sześć odcinków.

„AMC Visionaries” to seria dokumentalna, w której przełomowi artyści przedstawiają wcześniej nieopowiedzianą historię poszczególnych gatunków. Oprócz wyemitowanego już serialu „Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu”, stacja AMC ogłosiła już kolejne projekty wchodzące w skład serii, w tym m.in. „AMC Visionaries: Eli Roth’s History of Horror” oraz „AMC Visionaries: Rap Yearbook”.

„JAMES CAMERON: HISTORIA SCIENCE FICTION”
POLSKA PREMIERA SERII
7 MAJA O GODZ. 21:00
WYŁĄCZNIE NA KANALE AMC

Więcej informacji o kanale AMC Polska oraz aktualnych premierach:
pl.amc.com  
www.facebook.com/AMCtvPolska 
twitter.com/AMCtvPolska 
www.youtube.com/channel/UCau0FT0Nq6VCx0L39gLxiew 

James Cameron historia science fiction AMC oficjalna grafika

 

Document page 002

Document page 003

 

Document page 004

 

Document page 005

Document page 006

 

Document page 007

 

Document page 008

 

Document page 009

 

Document page 010

 

Document page 011

 

Document page 012

 

Document page 013

 

Document page 014

Źródło: informacja prasowa
***

O AMC Global
AMC Global to dział biznesowy grupy AMC Networks International, który udostępnia widzom na całym świecie ich ulubione filmy wszystkich gatunków, a także prezentuje uznane produkcje własne. Wielokrotnie nagradzane seriale, które powstały w AMC Global w ciągu ostatniej dekady, zmieniły ten gatunek – zarówno podejście do produkcji, jak i oczekiwania widzów. Obok szerokiej dystrybucji w Ameryce Północnej, kanał AMC dostępny jest w ponad 125 krajach na całym świecie. AMC Global zapewnia doskonałą rozrywkę w jakości HD i SD na wszystkich możliwych platformach dostępu, w tym w telewizji linearnej, w internecie, w usłudze VoD i na urządzeniach mobilnych.

O AMC Networks International
AMC Networks International (AMCNI) to międzynarodowy oddział AMC Networks, odpowiedzialny za dostarczanie treści o charakterze rozrywkowym oraz uznanych programów telewizyjnych, które docierają w sumie do ponad 140 krajów Afryki, Azji, Europy, Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu. W portfolio firmy znajdują się znane na całym świecie marki SundanceTV oraz AMC, jak również inne bardzo popularne na lokalnych rynkach tematyczne kanały telewizyjne. Więcej informacji: www.amcnetworks.com/amcni.

Komentarze