Wróć do listy


 Znamy obsadę Watchmen od HBO! 

2018-05-24 20:46:48 | Autor: Thoran |

W sieci pojawiły się pierwsze informacje o obsadzie pilotowego odcinka „Watchmen”, nad którym pracuje stacja HBO. Kogo zobaczymy?

Kultowy komiks Alana Moore'a i Dave'a Gibbsona doczekał się już kinowej adaptacji w wykonaniu Snydera i stacja liczy, że jej sukces uda się powtórzyć. Odcinek pilotowy serialu wyreżyseruje Nicole Kassell („Pozostawieni”, „W garniturach”, „Westworld”), a Damon Lindelof („Pozostawieni”) jest showrunnerem całości. Kassell oprócz reżyserii pilotowego odcinka będzie pełniła wspólnie z Lindelofem funkcję producentki wykonawczej. Casey Bloys, szef HBO, zapowiedział, że czytał już scenariusz i jest bardzo podekscytowany perspektywą rozpoczęcia pracy nad serią. Zdjęcia do „Watchmen” mają ruszyć jeszcze w tym roku.

W obsadzie pojawią się: Tim Blake Nelson („Monstrum”), Adelaide Clemens („Wielki Gatsby”), Don Johnson („Django”), Louis Gossett Jr. („Aminata - siła miłości”), Andrew Howard ("CHiPs: Motopatrol”) oraz Regina King („Pozostawieni”). Niestety, nie wiemy jakich bohaterów sportretują aktorzy.

watchmen cast

Fot. Regina King, Don Johnson, and Louis Gossett Jr.

Oficjalny opis komiksu „Strażnicy” prezentujemy poniżej:

Któż pilnować będzie samych strażników?

Monumentalne dzieło brytyjskiego scenarzysty Alana Moore'a z rysunkami Dave'a Gibbonsa. Powieść graficzna, która zburzyła stereotyp amerykańskich komiksów o superbohaterach. Skonstruowana z zegarmistrzowską precyzją historia dwóch pokoleń zamaskowanych bohaterów, rozgrywająca się w alternatywnej Ameryce od końca II wojny światowej po połowę lat 80. XX wieku.

W tym fikcyjnym świecie sama obecność amerykańskich superbohaterów odmieniła historię. Po zwycięskiej dla Stanów Zjednoczonych wojnie w Wietnamie Richard Nixon ciągle jest prezydentem i nic nie zapowiada końca zimnej wojny. Fabuła „Strażników” zaczyna się jak historia kryminalna, ale szybko rozwija się w opowieść o spisku, który wpłynie na losy planety. Gdy wydarzenia nabierają tempa, na powrót zjednoczona grupka herosów – Rorschach, Nocny Puchacz, Jedwabna Zjawa, Dr Manhattan i Ozymandiasz – musi sprawdzić, gdzie kończy się wiara we własne przekonania i zadać sobie pytanie o prawdziwą granicę między dobrem a złem.

 

Komentarze