Wróć do listy


 Poznaliśmy tytuł pierwszego prequela Gry o tron? 

2018-06-12 20:20:49 | Autor: Thoran |

George R.R. Martin, autor „Pieśni lodu i ognia” - literackiego pierwowzoru „Gry o tron”, zamieścił na swoim blogu ciekawy wpis, w którym podaje luźne sugestie na temat zapowiedzianych przez HBO produkcji z uniwersum „Gry o tron”. Pisarz podkreślił również, że nadchodzący prequel nie wpłynie negatywnie na pracę nad wyczekiwaną przez fanów od lat powieścią „Winds of Winter”.


- Wszystko jest w bardzo początkowej fazie: został zamówiony pilotowy odcinek, więc nie znamy jeszcze tytułu, nie mamy jeszcze reżysera, obsady czy wybranych lokacji. – zapowiedział we wpisie Martin, by później dodać, że wg niego najlepszym tytułem byłby „Long Night” – fraza „zdradzająca wszystko”.

Zapowiedziany ostatnio przez HBO spin-off ma być „kroniką upadku złotej ery bohaterów, historią najczarniejszej godziny ludzi”. Poznamy w nim przerażające tajemnice, jakie skrywa historia Westeros, Wschód i ród legendarnych Starków, a także prawdziwą genezę Białych Wędrowców. Scenariusz odcinka pilotowego przygotowała Jane Goldman.

Dodatkowo George R.R. Martin wspomniał również, że jeden z pięciu projektów, nad którymi pracowała stacja, został odłożony na półkę. Trzy pozostałe spin-offy, których akcja ma rozgrywać się w trzech różnych okresach i przedstawiać różne historie z wieloma bohaterami, nadal są rozwijane: - Z moich informacji wynika, że zostanie nakręcony co najmniej jeden pilot. Może więcej, ale to w przyszłych latach. – zdradza pisarz.

Jeśli zaś chodzi o wyczekiwaną „Winds of Winter”, to Martin ma fanom do powiedzenia jedno: - Powieść pozostaje moim priorytetem. Gdybym nie był zajęty pracą nad książką, to sam chętnie napisałbym scenariusz do jednego z tych pilotów.

Komentarze