Wróć do listy


 Chris Carter i David Duchovny o powrocie Z archiwum X.  

2015-03-30 01:48:42 | Autor: Ludriel | Serial: The X-Files

Ostatnimi czasy obserwujemy wiele wielkich powrotów: “Miasteczko Twin Peaks,” “Świat pana trenera” i “Z archiwum X”. Ostatni z wymienionych zdaje się być najentuzjastyczniej przyjmowanych - seria daje nieskończoną ilość możliwości dla ukierunkowania fabuły i tyle samo niewyjaśnionych tajemnic dla duetu Scully&Mulder.

Twórca, Chris Carter i David Duchovny - aktor, zdradzają co nieco odnośnie serii: powracających postaci, akcji i natury odcinków.


Chris Carter omówił nadchodzące “Z archiwum X” z X-Files News - nazwał je mieszanką “mitologii” i samodzielnych epizodów. Sześcioodcinkowa produkcja będzie fabularnie osadzona we współczesności, co Carter wyjaśnia tak: “Opowiadamy współczesne sytuacje osadzone we współczesnych realiach, zgodnie z charakterami Muldera i Scully - ich związkiem i upływem czasu”.
Osadzenie serii w czasach współczesnych stawia przed pytaniem, co z rokiem 2012 i “kolonizacją”.

Carter komentuje: “Myślałem o tym. Nie wiem jak dokładnie to ujmę, czy w nowoczesny sposób, czy poprzez wzmiankę, czy może puentę… Oczywiście nie mogę też uniknąć wątku Williama”.

Wielu zapewne podekscytuje fakt, że Carter ogłosił powrót Glena Morgana i Jamesa Wong. Duchovny w rozmowie z NY Times, zapytany o to, czy “X Files” będą odcinkowe czy może jak kolekcja filmów tygodnia odpowiedział: “Chcemy stworzyć obie wersje.”

Produkcja “Z archiwum X” jest przewidziana na lato 2015, i odbędzie się w Vancouver.

Komentarze