Wróć do listy


 Netflix ogłasza ekranizacje komiksów Marka Millara 

2018-07-18 20:32:10 | Autor: Thoran |

 

Platforma już wcześniej nawiązała współpracę z autorem komiksowych pierwowzorów "Kick-Assa" i "Kingsman". Dziś poznaliśmy tytuły pięciu powieści graficznych, które doczekają się ekranizacji – filmowych i serialowych.

Netflix pracuje nad serialami na podstawie „American Jesus” i „Jupiter's Legacy”, trzy pozostałe komiksy zostaną zaadaptowane na filmy fabularne.

"American Jesus" - będzie serialem hiszpańsko-angielskim i przedstawi losy współczesnego 12-latka, który nagle dowiaduje się, że jest…Jezusem Chrystusem. Chrystus ponownie zstąpił na Ziemię, by zakończyć konflikt rozpoczęty wieki wcześniej. Serialem zajmą się Everardo Gout („Banshee), który dodatkowo zajmie się reżyserią , oraz Leopoldo Gout ("Gra o wszystko").

american j

Kolejnym serialem Netflixa zostanie "Jupiter's Legacy". Komiks ten to wielopokoleniowa opowieść o superbohaterach - przedstawia losy pierwszych herosów, którzy uzyskali niezwykłe moce w latach 30-tych XX wieku. Obecnie cieszą się powszechnym szacunkiem i są strażnikami planety. Jednak ich dzieci, także obdarzone mocami, mają w życiu wiele problemów, których źródło leży w tym, że nieustannie przebywają w cieniu sławnych rodziców.

jupiters legacy c

Showrunnerem został Steven S. DeKnight ("Pacific Rim: Rebelia"), który wspólnie z Lorenzo di Bonaventurą i Danem McDermottem będzie też pełnił funkcję producenta wykonawczego całości.

Główny bohater filmu „Huck” to prosty i porządny obywatel małego miasteczka, który pomaga swoim sąsiadom i reszcie mieszkańców wykorzystując swoje niezwykłe moce W zamian, wszyscy dochowują jego tajemnicy. Kiedy jednak świadkiem jego mocy staje się pewien przyjezdny i nagłaśnia sprawę Hucka w mediach, to wszyscy mogą zapomnieć o spokojnym życiu. Scenariusz napisze Ted Melfi ("Ukryte działania"), a producentami zostali Neal H. Moritz i Toby Jaffe.

Huck comics Image Millar h2

Ekranizacją komiksu „Empress” zajmą się Lindsey Beer, która napisze scenariusz oraz Joe Roth i Jeff Kirschenbaum, którzy zajmą stanowiska producentów. Główną bohaterką filmu będzie królowa Emporii, żona okrutnego galaktycznego dyktatora, króla Moraxa. Kobieta w końcu ucieka z dworu dyktatora razem z dziećmi i jest zmuszona ukrywać się przed armiami Moraxa. Na żadnej planecie nie jest bezpieczna przed wpływami złego małżonka.

empress c

Natomiast „Sharkey The Bounty Hunter” przedstawi przygody kosmicznego łowcy nagród, który przemierza galaktykę w furgonetce lodziarza przerobionej na statek. Towarzyszy mu wieloletni partner. Wspólnie wybierają nowy cel: jedną z najgrubszych ryb, za którą nagroda może ustawić ich do końca życia. Scenariusz filmu ma napisać Michael Bacall ("Scott Pilgrim kontra świat").

Komentarze