Wróć do listy


 HBO kręci Watchmen 

2018-08-01 19:21:59 | Autor: Thoran |

Do sieci wyciekło kilka fotografii z planu zdjęciowego odcinka pilotowego serialu “Watchmen”. Poniższe zdjęcia powstały w czerwcu i pochodzą z kręcenia sceny zamieszek na tle rasowym, do których doszło w Tulsie w 1921 roku.

Jak na razie fabuła serialu HBO jest trzymana w ścisłej tajemnicy. Twórcą “Watchmen” jest Damon Lindelof, który wielokrotnie podkreślał, że jego produkcja nie będzie ścisłą ekranizacją komiksu Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa, a bardziej jego remiksem.

Pierwowzór porównał do Starego Testamentu, który powstał w czasach, gdy światem rządzili Reagan, Gorbaczow i Thatcher. Serialowi “Strażnicy” będą Nowym Testamentem, adekwatnym współczesności, w której dominującymi postaciami na światowej scenie są Trump i Putin. Możemy się więc spodziewać, że serial HBO będzie wierny duchowi oryginału, ale nie będzie zgodny z jego literą - części z komiksowych bohaterów nie zobaczymy, bo na ich miejsce pojawią się nowe postaci.


Nie wiemy również czy HBO zdecydowało się dać zielone światło na realizację pełnego sezonu “Watchmen”. Odcinek pilotowy serialu wyreżyseruje Nicole Kassell („Pozostawieni”, „W garniturach”, „Westworld”), a Damon Lindelof („Pozostawieni”) jest showrunnerem całości. Kassell oprócz reżyserii pilotowego odcinka będzie pełniła wspólnie z Lindelofem funkcję producentki wykonawczej. Casey Bloys, szef HBO, zapowiedział, że czytał już scenariusz i jest bardzo podekscytowany pracą nad serią.

W obsadzie pojawią się: Tim Blake Nelson („Monstrum”), Adelaide Clemens („Wielki Gatsby”), Don Johnson („Django”), Louis Gossett Jr. („Aminata - siła miłości”), Andrew Howard ("CHiPs: Motopatrol”) oraz Regina King („Pozostawieni”). Teraz dowiedzieliśmy się, że dołączyli do nich Tom Mison („Jeździec bez głowy”), Frances Fisher („Intruz”), Jacob Ming-Trent („Biała sława”) oraz Jeremy Irons („Liga Sprawiedliwości”).

Komentarze