Wróć do listy


 Poznaliśmy budżet serii ze świata Gwiezdnych Wojen 

2018-08-07 21:10:06 | Autor: Thoran |

Serialem z uniwersum „Star Wars” zajmie się dla Disneya Jon Favreau i filmowiec nie będzie musiał martwić się o kwestie finansowe projektu. Dziś dowiedzieliśmy się jakim budżetem będą dysponować twórcy projektu oraz w jakim momencie czasowym będzie umiejscowiona akcja wydarzeń.

Serial rozgrywający się w uniwersum "Gwiezdnych wojen" będzie projektem o dużym rozmachu i pokaźnym budżecie. Jak donosi New York Times, Disney przeznaczył na projekt realizacji 10 odcinków kwotę 100 milionów dolarów, co daje niemal 10 milionów na odcinek. Są to kwoty naprawdę imponujące, droższym serialem jest obecnie jedynie „Gra o tron”, na której odcinki finałowego sezonu HBO przeznaczyło większy budżet – 15 mln za epizod.

Jak na razie Disney mocno pilnuje, by żadne szczegóły dotyczące fabuły serialu „Star Wars” nie wyciekły do mediów. Teraz jednak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że akcja serialu ma rozgrywać się w czasach między "starą" a "nową" trylogią – 7 lat po wydarzeniach przedstawionych w "Powrocie Jedi".

Jon Favreau jest scenarzystą i producentem tego niezatytułowanego jeszcze serialu. Premiera została wstępnie zaplanowana na 2019 rok, oczywiście na nowej platformie streamingowej Disneya.

Komentarze