Wróć do listy


 Michał Żebrowski mógł zagrać w Wiedźminie od Netflixa! 

2018-10-22 21:20:10 | Autor: Thoran |

Aktor, którego większość fanów „Wiedźmina” zna z roli Geralta w niesławnych polskich adaptacjach – tak filmowej, jak i serialowej – sagi Sapkowskiego, miał możliwość pojawienia się także w serii szykowanej przez Netflix. Żebrowski zdradził te sensacyjne wieści w jednym z ostatnich wywiadów!

Michał Żebrowski był ostatnio gościem w Radiu ZET i nie mogło zabraknąć pytania o powstający dla zagranicznej platformy serial „The Witcher”. Aktor został zapytany czy dostał propozycję zagrania w produkcji Netflixa i przyznał, że owszem, ale stracił szansę na rolę przez własną opieszałość:

- Miałem propozycję od Netflixa zagrania w serialu, ale nie zdążyłem wysłać kasety. Nagrałem, wysłałem jeden dzień za późno, ale oni powiedzieli, że „czas się skończył”

A jak Żebrowski zapatruje się na fakt, że to Cavill przejmie wiedźmińskie miecze w nadchodzącym serialu?

- Ja się cieszę, że wreszcie „Wiedźmin” trafił w ręce profesjonalistów i że polska gra, polski bohater będzie miał szansę na realizację taką, na jaką zasługuje. Myślę, że Amerykanie sobie poradzą, oni się nie mylą, bo tam na kulturze się zarabia. Jeżeli już na kogoś stawiają, to bardzo, bardzo rzadko się mylą. – dodaje aktor na zakończenie wiedźmińskiego tematu w rozmowie z Radiem ZET.

To już pewne, że w obsadzie serialowej adaptacji sagi Andrzeja Sapkowskiego od Netflixa pojawią się: w roli Geralta - Henry Cavill („Człowiek ze stali”), Ciri - Freya Allan („Wojna światów”, „Kraina bezprawia”), Yennefer - Anya Chalotra („Wanderlust”), Calanthe - Jodhi May („Gra o tron”), Eist - Bjorn Hlynur Haraldsson („Fortitude”), Myszowóra - Adam Levy („Knightfall”), Tissaia - MyAnna Burung („Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza”), Fringilla - Mimi Ndiweni („Black Earth Rising”), Sabrina - Therica Wilson-Read („Profil”) oraz Renfri - Millie Brady („Upadek królestwa”).

Zdjęcia do „The Witcher” będą kręcone we wschodniej Europie i zaczną się już niedługo, bo 5 listopada br., a pierwszy sezon serialu będzie liczył 8 odcinków. Wyreżyserują je m.in. Charlotte Brändström, Alex Garcia Lopez oraz Alik Sakharov, a premierę zaplanowano na 2019 rok.

Źródło: radiozet.pl

Komentarze