Wróć do listy


 Jeremy Irons w Watchmen – wiemy w jaką postać się wcieli! 

2018-11-09 21:55:57 | Autor: Thoran |

Uwaga, możliwe SPOILERY! O tym, że Jeremy Irons znalazł się w obsadzie „Watchmen” od HBO, wiadomo było już od dłuższego czasu. Jednak jego rola pozostawała wciąż tajemnicą. Do dziś! Portal Slash Film dotarł do informacji, że Irons sportretuje postać Ozymandiasza znanego także jako Adrian Alexander Veidt, ale w starszej wersji.

Adrian Alexander Veidt aka Ozymandiasz to bohater uznawany za najmądrzejszego i najbardziej uczciwego, choć w rzeczywistości to potężny manipulator i wskutek jego intryg zginęło mnóstwo ludzi. Choć działa w w imię najwyższego dobra, to jego postępowanie niosło za sobą szereg ofiar. Ozymandiasz to postać silnie związana z komiksowym pierwowzorem autorstwa Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa. Czyżby twórcy szykowali nam retrospekcje czy może wręcz przeciwnie, Ozymandiasz będzie ważną częścią fabuły serii?

Biorąc pod uwagę historię bohatera [SPOILER!], który w komiksie sfingował swoją śmierć, niewykluczone, że Irons jako Ozymandiasz zagości w serialu na dłużej.

Watchmen Wiemy Ozymandiasz


Slash Film podał również, że do obsady serialu dołączyła laureatka Emmy, Jean Smart („Legion”). Sportretuje ona agentkę FBI o nazwisku Blake, która ma wytropić i schwytać zamaskowanych superbohaterów. Nazwisko Blake wywołało wśród fanów spekulacje, że będzie ona spokrewniona z Edwardem Blake'em vel Komediantem.

Komentarze

Przeczytaj także

Agenci T.A.R.C.Z.Y. wracają
Doomsday zmierza na Krypton