Wróć do listy


 The Expanse z drugim sezonem? 

2015-05-18 19:37:36 | Autor: LadyWerewolf | Serial: The Expanse

Stacja SyFy nie rozpoczęła jeszcze emisji pierwszego sezonu space opery „The Expanse” a już w planach jest kolejna seria. To niecodzienna decyzja, bo najczęściej czeka się na opinie dotyczące choćby pierwszych odcinków serialu przed rozpoczęciem zdjęć do kolejnej serii. Dlaczego tym razem jest inaczej?

Serial jest stworzony w oparciu o książki autorstwa Jamesa S. A. Coreya. Akcja „The Expanse” toczy się w przyszłości. Jim Holden jest jednym z dowodzących statkiem kosmicznym Canterbury, który transportuje bryły lodu z Pierścieni Saturna do Stacji Pasa Asteroidów. Do Holdena zgłasza się detektyw Miller, który szukający zaginionej dziewczyny. Na statku mężczyzna wpada na trop intrygi, która może doprowadzić do wojny w całym Układzie Słonecznym…

Pierwszy sezon zaplanowany jest na dziesięć odcinków, a konkretna data jego premiery nie jest znana, wiadomo tylko, że będzie miała miejsce jeszcze w tym roku. Producenci serialu zapowiedzieli już, że w czerwcu ruszą zdjęcia do nowej serii. Zdaniem stacji scenariusz jest bardzo dobry i świetnie wpisuje się w jej politykę tworzenia ambitnych produkcji telewizyjnych.

Skoro SyFy jest tak pewne swojego nowe tytułu, widzom pozostało tylko cierpliwie czekać na premierę.

Komentarze