Wróć do listy


 Nowe wiadomości o Fear the Walking Dead 

2015-05-19 12:37:21 | Autor: Ludriel | Serial: Fear The Walking Dead

Produkcja “Fear the Walking Dead” ruszyła pełną parą w Vancouver, a jej showrunner, David Erickson zdradził trochę na jej temat w nowym wywiadzie.

“Luźno pokrywamy się z okresem czasu, kiedy Rick (w “The walking dead”) (Andrew Lincoln) był w śpiączce w 1. sezonie.” powiedział Erickson dla The Hollywood Reporter. “Możemy teraz zobaczyć i doświadczyć rzeczy, które przegapił. To bardziej równoległa historia niż prequel. Chcemy pokazać, co dzieje się w kraju i na świecie przed jego przebudzeniem, kiedy to wyjdzie na zewnątrz i przywita się z apokalipsą. Dlatego właśnie nazwaliśmy to “dziełem uzupełniającym” , bo nie jest to prequel w takim znaczeniu jak np. Better Call Saul, gdzie przeskakujemy wstecz jakieś 6,7 lat. Tak, ‘Prequel’ to zdecydowanie nie jest dobre słowo dla tej dziwnej hybrydy.”

Erickson opowiedział również o głównych bohaterach serii i o swego rodzaju pozytywnym wpływie apokalipsy zombie na ich życia. - “Travis (Curtis) przeprowadził się ze swoją dziewczyną Madison (Dickens) po ich ślubie. Mają dwójkę dzieci. Mówimy o dwójce ludzi, którzy od samego początku historii chce połączyć rodzinę pod jednym dachem w jedną całość. Ironią jest, że jedyna rzecz, która może im w tym pomóc to zagłada świata. Ciekawy jest też taki proces, że najpierw pijesz kawę z kolegą czy przyajcielem, a dzień później próbuje cię on zabić. Twoją pierwszą myślą jest: rozchorował się, albo jest na prochach. Dopiero później wszyscy przystosowują swoje myślenie do tego, co to tak na prawdę znaczy.”

Pierwszy sezon produkcji będzie miał tylko 6 odcinków, ale Erickson nie wyklucza większej liczby elementów dla już zamówionego, drugiego sezonu.

“Myślę, że 13 jest świetną liczbą; 15, 16, powodują pytania, czy będzie wystarczająco czasu by usiąść, i upewnić się, że historia nie jest opowiadana dla samego opowiadania. Myślę,, że bezpiecznym jest zapewnienie, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, prawdopodobnie można liczyć na odcinków więcej, niż mniej, ale nie mam najmniejszej pewności, jaka ta liczba mogłaby być.“
Producentami wykonawczymi “Fear the Walking Dead” są Robert Kirkman, Gale Anne Hurd, Greg Nicotero, David Alpert i showrunner David Erickson. Współproducentem jest Adam Davidson,reżyser pilota, który reżyseruje także 2. i 3. odcinek. Pierwszy sezon, składający się z 6 epizodów zadebiutuje późnym latem na AMC.

“Fear the Walking Dead,” którego akcja osadzona jest w Los Angeles i skupia się na nowych postaciach i wątkach, obsadza takich aktorów jak: Kim Dickens (“Zaginiona Dziewczyna”, “Synowie Anarchii”) jako Madison, Cliff Curtis (“Zaginiony” “Piętno gangu”) jako Travis, Frank Dillane (“Harry Potter i Książę Półkrwi”) jako Nick i Alycia Debnam-Carey (“Epicentrum”) jako Alicia. Do obsady dołączyli również Elizabeth Rodriguez (“Orange is the New Black”) jako Liza i Mercedes Mason (“Kwarantanna 2: Terminal”) jako Ofelia.

Poniżej możecie zobaczyć ostatnio wypuszczony teaser i scenki zza kulis.

Komentarze